ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ КУЛЬТУРЫ

"ЗЕЛЬВЕНСКАЯ РАЙОННАЯ БИБЛИОТЕКА"

gallery/логотип

Праграма свята*

 

ЗЭЛЬВЕ -760

ЧАЦВЕРГ, 23 жніўня

 

ЗЭЛЬВЕНСКАЯ РАЁННАЯ БІБЛІЯТЭКА

12:00 – 16:00 – навуковая канферэнцыя “Гістарычная спадчына Зэльвы – погляд з сучаснасці”.

 

 

ПЯТНІЦА, 24 жніўня

ВАДАСХОВІШЧА “ЗАЛЬВЯНКА”

8:00 – 15:00 – адкрытыя раённыя спаборніцтвы аматараў рыбнай лоўлі “Рыбаловы”.

8:00 – 15:00 – першынства Гродзенскай вобласці па лоўлі рыбы летняй вудачкай.

 

РАМЕСНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ЦЭНТРАЛЬНЫ СКВЕР

 

12:00 – 19:00 – фотагалерэя знакамітых землякоў Зэльвеншчыны “Алея землякоў”.

13:00 – 18:00 – выстава-продаж работ народных майстроў, майстар-класы “Кірмаш рамёстваў”.

13:00 – 18:00 – выстава-конкурс работ дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва сярод арганізацый і ўстаноў пасёлка “Творчая фантазія”.

13:00 – 17:00 – раённы пленэр-конкурс “Эцюды зэльвеншчыны”.

 

 СПАРТЫЎНАЯ ПЛЯЦОЎКА

СТАДЫЁН “КОЛАС”

15:00 – 17:00 – футбол, міжнародная сустрэча з удзелам футбольнай каманды з Польшчы.

 

ЦЭНТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ПЛОШЧА

12:00 – 17:00 – кніжныя выставы, экспазіцыі, буккросінг, прысвечаныя 760-годдзю Зэльвы “Літаратурная алея”.

13:00 – 14:30 – паэтычныя сустрэчы з вядомымі паэтамі-землякамі.

14:30 – 15:30 – конкурс на лепшы верш і песню пра Зэльву.

19:00 – 19:20 – тэатралізаванае адкрыццё свята, прысвечанага 760-годдзю Зэльвы, “Па старонках гісторыі Зэльвы”.

19:20 – 20:00 – цырымонія ўзнагароджвання перадавікоў працы, жыхароў Зэльвы “З нагоды юбілію”.

20:00 – 20:40 – канцэрт з удзелам аматарскіх калектываў Зэльвы і Гродзенскай вобласці “Талентаў россып”.

20:40 – 22.00 – канцэрт “Зорныя віншаванні” з удзелам групы ByCity і шоу барабаншчыкаў (г. Мінск).

22:00 – 22:20 – “Вогненнае шоу”.

22:20 – 01:00 – дыскатэка “Начное дыска” з удзелам кавер-групы “Огонек Бэнд” (г. Мінск).

 

Праграма свята*

Ганненскі кірмаш-2018

СУБОТА, 25 жніўня

ЦЭНТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ПЛОШЧА

12:00 – 12:20 – тэатралізаванае прадстаўленне “Віват, кірмаш!”.

12:20 – 13:20 – канцэрт ансамбля “Бацька Атаман”, г. Мінск.

13:20 – 14:00 – ушанаванне перадавікоў жніва-2018 “Дажынкі”.

14:00 – 14:40 – канцэрт творчых калектываў з Польшчы, Латвіі “Сяброўскае прывітанне”.

14:40 – 15:10 – канцэрт струннага квартэта “Astorio”, г. Мінск.

15:10 – 15:20 – падвядзенне вынікаў конкурсаў гандлёвых месцаў, кірмашовых падворкаў “Кірмашовыя конкурсы”.

 

 ВЫСТАВАЧНАЯ ПЛЯЦОЎКА

КАЛЯ КУЛЬТУРНА-ЗАБАЎЛЯЛЬНАГА ЦЭНТРА “ФЕЕРЫЯ”

12:00 – 18:00 – музей пад адкрытым небам “Скарбніца”.

 

РАМЕСНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ЦЭНТРАЛЬНЫ СКВЕР

12:15 – 18:00 – падворкі раённых дамоў рамёстваў, народных майстроў, майстар-класы “Кірмаш рамёстваў”.

12:15 – 18:00 - фотавыстава Альфрэда Мікуса.

 

КОННАЯ ПЛЯЦОЎКА

ВУЛІЦА ПЕРАМОГІ

12:15 – 21:00 – работа падворкаў сельскагаспадарчых арганізацый “Кірмашовы дворык”.

12:15 – 21:00 – падарожжа на брычках, павозках, катанне на конях “Эх, пракачу!”.

14:30 – 15:00 – конкурс на лепшую павозку “Звіняць звончыкі”.

 

ГАНДЛЁВАЯ ПЛЯЦОЎКА

ВУЛІЦЫ САВЕЦКАЯ, АКАДЭМІКА ЖЭБРАКА, ПАРКАВАЯ

12:15 – 21:00 – работа падворкаў устаноў і арганізацый г.п.Зэльва “Кірмашовыя інсталяцыі”.

12:15 – 00:00 – гандлёвыя рады, прыватны гандаль “Кірмашовыя рады”.

 

ДЗІЦЯЧАЯ ПЛЯЦОЎКА

ВУЛІЦА САВЕЦКАЯ

12:15 – 21:00 – атракцыёны («Горкі», «Батут» і інш.) “Дзіцячыя забавы”.

 

 ГАСТРАНАМІЧНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ВУЛІЦА ЖЭБРАКА

12:15 – 19:00 – фестываль ежы “Фуд-корт”.

 

ТЭАТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ВУЛІЦА САВЕЦКАЯ

13:00 – 18:00 – фестываль вулічных тэатраў “Кірмашовая буфанада”.

 

ГІСТАРЫЧНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ПАРКАВАЯ ЗОНА

14:00 – 18:00 – “Рыцарскае шоу” з удзелам клуба Гівойт.

 

ЦЭНТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

ПЛОШЧА

18:00 – 18:40 – выступленне вулічных тэатраў “Кірмашовая буфанада”.

18:40 – 19:00 – выступленне Зэльвенскага спартыўнага клуба каратэ “Фудосин”

19:00 – 20:00 – канцэрт з удзелам Сашы Нэма.

20:00 – 21:00 – шоу з удзелам тэатра танца “Фантазія”, г.Брэст.

21:00 – 21:50 – эстрадны канцэрт “Кірмашовы падарунак” з удзелам арт-групы “Беларусы”, г.Мінск.

21:50 – 00:00 – закрыццё свята “Бывай, кірмаш!”, феерверк.

 

ТАНЦАВАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

РАЁННЫ ДОМ КУЛЬТУРЫ

00:00 – 04:00 – пена - лазерна-танцавальнае шоу (цана – 5.00 руб.).

 

 *Арганізатары маюць права ўносіць змяненні ў праграму.